Czym jest trening KETTLEBELL metodą HARD STYLE?

Jest to program treningowy z odważnikami KETTLEBELL, który powstał w ZSRR w latach 70'tych, stosowany przez tamtejszą armię. Rozkwit tej metody treningowej dokonał się dzięki byłemu instruktorowi rosyjskich sił specjalnych (SPECNAZ) Pavlowi Tsatsouline. Zrewolucjonizował on metodę budowania siły i wytrzymałości, wprowadzając odważniki do programu treningowego.

Trening z odważnikami kettlebell nie polega na "machaniu kettlem" w sposób podobny do tego podpatrzonego z filmiku, bo to droga donikąd. Trening metodą HARD STYLE to umiejętność właściwego napięcia mięśni ciała w poszczególnych fazach danego ćwiczenia, połaczone z użyciem oddechu siły (Power Breath).

System HARD STYLE opiera swoje filary na następujących punktach:

  • Najważniejsza jest technika wykonywanych ćwiczeń. Nie liczą się ciężary, czy liczba powtórzeń. Poprawność ruchów jest kluczem do sukcesu i progresu, dzięki któremu stopniowo będziesz uzyskiwał coraz lepsze wyniki.
  • Korekta techniki za pomocą ćwiczeń wspomagających, wymuszających prawidłową technikę
  • Proste, dynamiczne i przede wszystkim bezpieczne ćwiczenia. Nie bazujemy na ćwiczeniach izolujących pracę mięśni. Podczas naszego treningu, pracuje całe ciało. Poprzez fachowe użycie modyfikacji i mieszania różnych ćwiczeń, budujemy Twoją siłę funkcjonalną
  • Odwrócona mechanika ćwiczeń- metoda pozwalająca zupełnie inaczej spojrzeć natrening, sposób wykonywania ćwiczeń, zaangażować odpowiednie partie mięśniowe, do maksymalnej pracy i szybkich efektów
  • Budowanie siły psychicznej i mentalnej
  • Elastyczność , stabilność, wytrzymałość i gibkość mięśni jest budowana proporcjonalnie do wzrostu siły. Poprzez zachowanie równowagi i równoczesnego rozwoju, możliwy jest dalszy progres treningowy.

 

 
 

instruktor sagot kettlebell

instruktor sagot kettlebell

 
 

Kto i gdzie może trenować KETTLEBELL?

Treningi KETTLEBELL są dla każdego. Ćwiczą z nami kobiety i mężczyźni, ci wysocy i niscy, ci co spalają i ci co już nie muszą... Liczą się chęci!

My dobierzemy dla Ciebie ciężar i nauczymy Cie prawidłowej techniki.

Ty z biegiem czasu sam zaobserwujesz postęp i zmiany jakie zachodzą w Twoim ciele. Nie obrócisz się jak będziesz musiał/a zmienić ciężar na większy!

Magia? Nie! KETTLEBELL

Zapraszamy Cie na najbliższe zajęcia:

PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK, godzina 17:30-18:30, SP10 ul. Stawowa 6, Katowice.

 
 

 
 

Podejmij wyzwanie, jakim jest trening KETTLEBELL i dołącz do ludzi
silnych, sprawnych i wytrzymałych!